Ceník

Neuro-vývojová terapie           


 Ceník                                                    
První kompletní  vyšetření                                                     90-120 minut 4200 Kč
Kontrola 40-50 minut 1200Kč
 *  Na kontrolu se chodí obvykle jednou za 8 týdnů.                                                                                                            

                                                                        

Fyzioterapie

První kompletní vyšetření       90 minut  3500 Kč 
Kontrola 60* minut  1200 Kč
  * U naprosté většiny fyzioterapeutických kontrol je postačující délka trvání 60 minut.

      Storno poplatek

Pokud jste objednáni a potřebujete objednaný termín zrušit, dejte mi prosím zprávu nejpozději dva (2) pracovní dny předem, abych mohla na uvolněný termín objednat dalšího zájemce; zkrátíte
tím čekací dobu, která je dnes bohužel často více než šest měsíce.  Pokud se někdo opakovaně omluví na poslední chvíli, nebo se neomluví vůbec, požádám jej o zaplacení storno poplatku ve výši 50% ceny vyšetření/ kontroly.


Publikace- vyprodáno!

Kniha Přetrvávající primární reflexy- opomíjený faktor problémů učení a chování

(ISBN 978-80-905597-0-7)

Ve své knize se snažím vysvětlit normální vývoj dítěte, kdy jsou fyziologicky aktivní primární reflexy a co se stane, když se tyto reflexy nepotlačí (neinhibují) včas. Každé miminko reaguje na podněty vrozenými primárními reflexy. Jsou to automatické, stereotypní pohyby, které vycházejí z mozkového kmene a v prvních měsících života mají za úkol zajistit životně důležité funkce. Díky primárním reflexům se mozek postupně naučí správně kontrolovat fungování těla - například zpracovávat vizuální a zvukové informace, získávat rovnováhu a prostorové vidění, hrubou a jemnou motoriku, koordinaci ruka-oko atd.

Když primární reflexy splní svůj úkol, musí být během prvních šesti, nejpozději dvanácti měsíců potlačeny vyššími mozkovými funkcemi. Pokud kontrola vyššími mozkovými funkcemi nad primárními reflexy není dostačující, mohou tyto reflexy zůstat aktivní i v pozdějším věku.  Většina z nás má alespoň jeden přetrvávající primární reflex. Pokud ale přetrvává několik primárních reflexů, mohou být kontraproduktivní pro optimální neurologický vývoj. Primární reflexy mohou pak postihnout smyslové vnímání, rovnováhu, koordinaci pohybů a schopnost učení. Případné postižení i jen jedné funkce negativně ovlivňuje i ostatní funkce. Proto kvůli přetrvávajícím primárním reflexům některé děti ve svém vývoji zaostávají a mají i problémy ve škole. Problémy způsobené primárními reflexy mohou přetrvávat i do dospělosti, někteří dospělí pak například špatně zvládají stres každodenního života. V knize vysvětluji jednotlivé primární reflexy, jejich funkce a symptomy v případě delšího přetrvání tohoto reflexu. Dále jsou tam vysvětleny některé syndromy, jako je dyslexie, ADHD a jiné z hlediska primárních reflexů a testy na přetrvávající primární reflexy.

Věřím, že kniha je velice přínosná pro učitele, speciální pedagogy, psychology, lékaře, cvičitele jógy, trenéry sportů u kterých je potřeba dobrá koordinace pohybů, fyzioterapeuty, ale i pro širokou veřejnost, hlavně tedy pro rodiče s dítětem které má problémy s učením nebo chováním.

Knihu je možné koupit na seminářích a kurzech o neuro-vývojové terapii, cena je 350 Kč nebo lze knihu objednat přes email Volemanova@red-tulip.cz, (k ceně se připočte poštovné).
Nejsem plátce DPH.

Marja Volemanová-Red Tulip, Neuro-vývojová terapie, speciální pedagogika a fyzioterapie 

                                                                 


                                                                                                  

                                                                                                                Pro děti                    Pro dospělé                    Pro školy                    
Red Tulip


 Hlavní stránka:
 Neuro- vývojová terapie


 Symptomy přetrvávajících  primárních reflexů

 Primární reflexy

 Dyslexie a primární reflexy

 Dyspraxie a primární reflexy

 ADD a ADHD a primární reflexy

Vizuální stres

 Fyzioterapie

 Ceník

 Kontakt

 O mně

 Dotazníky

 Odkazy

Aktuality

Institut neuro-vývojové terapie